Měkké a trakční techniky

MĚKKÉ A TRAKČNÍ TECHNIKY

 

25 min................................................600 Kč

50 min................................................1000 Kč

Měkké techniky plosky nohy...............550 Kč/ 20 min

                                                                                                                                                                                                                                     

Tato TERAPIE Obsahuje:

  • měkké techniky pro uvolnění blokád, nejčastěji ramenních, loketních,  krčních, kolenních,  bederních , i vystřelujících do nohy
  • uvolnění a odstranění otoků, nejčastěji kolenních a ramenních 
  • + uvolnění  svalů masérskou pistolí + uvolnění svalstva čínskými baňkami + srovnání páteře trakčním pásem
  • vše je odvislé od  klienta samotného co v danou chvíli bude potřebovat

 

  • při pravidelném provádění této hloubkové  terapie zaměřené na zatuhlé a zkrácené fascie se klienti můžou vyhnout operacím kolen, ramen, páteře...také  problémům s lokty, karpály, chodidly, chůzí...

· Délka masáží,  terapií a procedur  obsahuje dobu nutnou pro terapii,masáž, proceduru,  ale i čas pro odložení/oblečení oděvu a platby.

 

 

Měkké techniky jsou šetrným zásahem aplikovaným bez masážního oleje za účelem odstranění svalových ztuhlostí, bolestivých úponů a bodů.

Pomocí měkkých technik ovlivňujeme tzv.měkké tkáně, mezi ně patří kůže, podkoží, svaly, fascie a svalové úpony. Můžeme je ovlivnit několika způsoby protažením, hlazením, tlakem nebo řasením. 

V žádném případě se  nejedná o masážní techniky, jak se někteří mylně domnívají.

 

Blokáda může vzniknout na podkladě úrazu, přetížení, vadného držení těla, při větší statické zátěži, (např.sezení u PC, práce u stroje apod.). V okolí zablokovaného kloubu či segmentu se mění i měkké tkáně, bývá zhoršený krevní i lymfatický oběh.


Trakční techniky slouží k odstraňování lehkých kloubních blokád (zejména v oblastech páteře) za pomoci natažení.

Trakce-kopie             Trakcni-popruh-trakce

Trakce znamená tah nebo protahování. Jedná se o pasivní proceduru, která využívá mechanickou sílu k protažení měkkých tkání (svaly, vazy, šlachy, kloubní pouzdra).

Trakce krční páteře je oblíbená léčba bolestí krční páteře a souvisejících potíží. Podstatou je podélné roztažení struktur páteře v její ose a odstranění tlaku na ploténky, případně odstupující nervové kořeny.  Trakční pás slouží k odstraňování lehkých kloubních blokád  v oblastech páteře  za pomoci natažení.

Natažením postižených tkání (svalů, vazů a kloubních pouzder) se nejčastěji řeší bolesti v oblasti páteře. Tyto potíže většinou vznikají útlakem nervových kořenů vycházejících z páteře. Dráždění nervů působí křeč silných páteřních svalů, které bolesti ještě zhoršují.

Jaké problémy může způsobovat krční páteř?

Některé z běžných příznaků bolesti krční páteře zahrnují:

  • bolest nebo pocit napětí v oblasti krku a ramen,
  • omezený pohyb krku a potíže při otáčení hlavy,
  • svalové křeče v krku a ramenou,
  • bolest hlavy a migrény,
  • snížená citlivost a mravenčení v ramenou, rukou nebo prstech,
  • slabost v ramenou a rukou,
  • závratě a nevolnost.

Techniky měkkých tkání a učinné cviky na odstranění bolesti beder vystřelující do nohy

 

Mezi měkké tkáně patří kůže, podkoží, svaly a fascie (vazivový obal svalů). Měkké tkáně včetně kůže těsně obklopují pohybovou soustavu, tvoří důležitou složku samotných svalů a umožňují vzájemný pohyb všech těchto tkání proti sobě. Vlastní pohyb by nebyl možný, kdyby se všechny uvedené struktury a tkáně také nepohybovaly vzájemným posunem nebo protažením.

Zdravé měkké tkáně jsou vůči sobě uvolněné, posunlivé. Porucha funkce měkkých tkání se projevuje odporem proti protažení nebo posouvání těchto tkání. Funkční porucha měkkých tkání často narušuje pohyb a přitom působí bolest. Vlivem přetížení, úrazů či nemocí dochází v těchto měkkých tkáních ke změnám, kterými jsou ztuhnutí a přilnutí tkání k sobě. To vede ke vzniku lokálních zatvrdlin, tzv. spoušťových bodů (Trigger poin), které vyvolávají napětí a bolest. Trigger point je bod se zvýšenou citlivostí a dráždivostí v tuhém svalovém snopečku, který je bolestivý na tlak a z něhož lze vyvolávat charakteristickou přenesenou bolest i vegetativní příznaky.

Cílem manipulace měkkých tkání je normalizace jejich elastičnosti a pohyblivosti navzájem a proti jiným strukturám. Techniky měkkých tkání jsou prováděny rukama terapeuta bez použití krému. Při terapii pacient cítí nejčastěji teplo nebo píchání jako jehličky. Postupuje se z povrchových do hlubších vrstev.

 

Bolest bederní páteře vystřelující do nohy: 4 nejúčinnější  cviky

Kde bolí L5 S1 ?


V této situaci klient kromě bolesti v zádech pociťuje také bolest po zadní straně hýždě, zadní straně stehna a lýtka až k zevnímu okraji plosky nohy a malíku. Při vážnějších poruchách se rozvíjí oslabení a není možný ani stoj na špičkách.

Trápí vás nepříjemná bolest v oblasti beder, která vystřeluje do nohy?                                                                                                                                                                                                                                                                                         

 Chronickou bolestí bederní páteře trpí 3-7 % populace a jde o 1/3 celkového počtu pracovních neschopností. Bolesti v oblasti beder jsou nejčastějším typem bolestí zad. Zkušenost s bolestí bederní páteře má kolem 80 %.

Bolest bederní páteře vystřelující do nohy může mít dlouhou řadu příčin od nadváhy, přes nedostatek pohybu až po těžkou manuální práci. Ulevit vám může cvičení a užívání doplňků stravy - např. hořčík, kolagen apod.

Úlevu od tohoto typu bolesti vám mohou přinést speciální cviky.

Tipy na 4 nejúčinnější  uvolňovací cviky

V některých případech vyřeší bolest bederní páteře vystřelující do nohy cviky, které můžete provádět přímo v pohodlí svého domova. Vyzkoušejte tyto 4 nejúčinnější cviky:

  1. Vleže na zádech si přitáhněte rukama dolní končetiny k tělu. Zatlačte koleny proti rukám a vydržte alespoň 20 sekund. Poté uvolněte a přitáhněte kolena rukama ještě o něco více. Opakujte alespoň 3x.

  2. Lehněte si na záda a natáhněte nohy. Rozpažte ruce a položte pravou patu na levý palec u nohy. S výdechem rotujte oběma nohama doleva a hlavou doprava. V této pozici alespoň chvíli setrvejte a poté se vraťte do výchozí pozice. Položte levou patu na pravý palec u nohy a s výdechem rotujte oběma nohama doprava a hlavou doleva. Opět v této pozici chvíli setrvejte a vraťte se zpět do výchozí pozice.

  3. Vleže na zádech pokrčte nohy a chodidla nechte ležet na zemi. S koleny rotujte s výdechem doprava, hlavu otočte doleva. Plosky nohou by měly po celou dobu provádění cviku zůstat na zemi. V pozici chvíli setrvejte a poté se vraťte zpět. Poté opakujte na druhou stranu.

  4. V kleče na čtyřech zapřete palce nohou o podložku a zvedněte kolena nad zem. Při provádění tohoto cviku mějte rovná záda. Chvíli setrvejte a vraťte se zpět.

Když cvičení doma nepomáhá

Ve chvíli, kdy cviky prováděné doma nepomáhají, vyplatí se zvážit návštěvu terapeuta. Ten se zaměří na problém a odstranění blokády. Různé druhy manuálních technik a postupů v kombinaci se speciálním cvičením, které může klient následně provádět i doma, se docílí úlevy a předchází se navrácení bolesti.

Nejčastější příčiny bolesti bederní páteře

Mezi nejčastější příčiny, které způsobují bolest bederní páteře, patří:

  • nedostatek pohybu

  • nevhodná pohybová aktivita

  • nadváha nebo obezita

  • těžká manuální práce

  • těhotenství

  • menstruace

  • vyšší věk (s rostoucím věkem dochází k opotřebení obratlů) 

Doplňky stravy pro zmírnění nepříjemných bolestí bederní páteře

Kromě pravidelného cvičení vám nepříjemné bolesti bederní páteře vystřelující do nohy pomohou zmírnit také následující doplňky stravy

Kalogen - hydrolyzovaný kolagen může podpořit zdraví kloubů a vazů, což je důležité pro udržení správného fungování páteře a snížení bolesti

Hořčík - pomáhá uvolňovat svaly a může zmírnit svalové napětí a křeče, které často doprovázejí bolesti v oblasti bederní páteř.

Kontaktujte nás

daggycz@email.cz

+420 732 817 483