LYMFODRENÁŽ PŘÍSTROJOVÁ
( ruce – břicho a hýždě – nohy )
Doporučení: Je dobré dodržet 10 vstupů min 1-2 týdně a po té stačí 1x měsíčně
20min………………………………...…….......350 Kč
40 min…………………………………………..600 Kč
50min…………………………………………...700 Kč
Když se řekne lymfatická masáž nebo lymfodrenáž, pravděpodobně se vám vybaví kosmetický zákrok, kterým bojujeme proti celulitidě. Za lymfatickou masáží se ale ukrývá mnohem víc, než jenom jeden z kroků k zeštíhlení.
Co to ale ten lymfatický systém je a k čemu nám slouží? Lymfatický systém je nedílnou součástí imunitního systému. Tvoří ho soustava lymfatických cév, lymfatických uzlin a lymfatické orgány, jako jsou např. slezina nebo brzlík. Je to jedinečný čistící systém, který má za úkol přepravit veškeré škodlivé látky ven z těla. A to škodliviny, které vznikají jednak při normální funkci organismu, ale i ty, které se do něj dostávají z vnějšího prostředí – např. vzduchem nebo potravou.
Proč je důležité správné fungování lymfatického systému? Stav lymfatického systému má důležitý podíl na odolnosti proti nemocem. Porucha lymfatického systému se na začátku projevuje nenápadná únava nohou, pak přechází do únavy celého těla, následují otoky nohou, a to hlavně večer a po námaze. Další problémy mohou být otoky mízních uzlin nebo poruchy imunitního systému, tj. sklon k infekčním nemocem, dokonce i dechové obtíže bez zjevné příčiny. Existuje také souvislost mezi poruchou lymfatického systému a problémy s pokožkou, tj. problémy s akné nebo celulitidou.
Jak tedy obnovit nebo podpořit správné fungování lymfatického systému? Protože lymfatický systém nemá svou vlastní pumpu, cílený masážní tlak je jedinou možností, jak lymfatický systém obnovit a aktivovat a usazené škodliviny dostat ven z těla.
Použitím lymfodrenážní masáže se používá jemné techniky, která napomáhá odtoku lymfy a tím zmírňuje otoky. Pozitivních účinků lymfatické masáže je ale mnoho: jsou to účinky drenážní (odvádí přebytečnou vodu z těla), detoxikační (odvádí toxiny a zbytky metabolických procesů), regenerační (zkracuje období rekonvalescence po úrazech, zlomeninách, operacích a obnovuje svalovou sílu, např. u vrcholových sportovců), redukční (prevence vrásek, léčba obezity, redukce tuků), anticelulitidní a imunitní (posiluje a navrací obranyschopnost organismu).
Je lymfodrenáž vhodná pro každého? Nejjednodušší odpovědí by bylo říct, že ano. Primárně by ale lymfatická masáž měla sloužit jako preventivní opatření vzniku křečových žil, tedy hlavně u osob vystavených dlouhodobému stání.
Lymfatické masáže jsou vhodné i k urychlení regenerace po výkonu nebo při léčbě otoků. Kromě toho jsou vhodné při řešení problémů se špatnou pletí a v boji s celulitidou.